Ali Özbaş Kimdir?

1962 Salihli doğumluyum. Beş Eylül İlkokulu sonrası 50. yıl ortaokulunda okudum. Liseyi İzmir Fatih Koleji’nde bitirdim. ÖZÇE Demir Çelik’in sahibiyim, evliyim ve iki çocuğum var.
En büyük sermayem çalışkanlığım, dürüstlüğüm ve iki evladım. Oğlum Çetin liseyi Robert Koleji’nde okudu, sonrasında Amerika’da University of Illinois’de Makine Mühendisliği’ni bitirdi. Kızım Gülnur, İzmir Amerikan Koleji’nde okuduktan sonra Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni bitirdi.
1918 yılında dedemiz demirci Ahmet Usta tarafından kaynağın olmadığı dönemde demiri demirle döverek Salihli’de temelleri atılan, 1992 yılında İzmir tesisleri ile büyümesini sürdüren ÖZÇE, 2004’de başladığı üretimi zenginleştirerek bölge ve ülke ekonomisine daha çok katma değer sağlamayı hedefledi. 2007’de Atatürk Organize Sanayi’nde üretim tesisi kuruldu. Bunlarla birlikte, Ukrayna’da da 172 dönümlük yatırımı yapıldı. Bir asırlık birikimin kazandırdığı teknolojik bilgi, deneyim ve güç ile bugün Demir-Çelik sektöründe en tanınan ve aranılan şirketlerden biri oldu ÖZÇE...
Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı olarak bügünlere dişimizle tırnağımızla çalışarak geldik. Sabah 5-6’larda çalışmaya başlayıp gece 10’lara kadar çalıştık. İşinde gücünde, hatta belki “işkolik” diyebileceğimiz, bugüne kadar hiçbir partiye üyeliği olmadığı gibi kapısından dahi içeri girmedik. Halkla iç içe, müşterilerimize en ucuzu en kaliteli nasıl sunabilirim düşüncesiyle hep en iyi yolu göstermeyi hedefledik. Bugüne kadar tek amacımız, memleketine faydalı bir birey olup elimden geldiğince istihdam sağlamaktı.